• madeni yağ avm demircilerardı mah.atatürk cad. no131 merkez sivas

Akülerin Ömrü Ne Kadardır?

Akülerin Ömrü Ne Kadardır?

Akülerin ömrü, marş sayıları ve kullanım koşullarınla orantılıdır. Yüksek ortam sıcaklığı ve yoğun akü tüketimi, iç yapısını hızlandırır. Bu akünün ömrünü azaltır.
 
Akülerin kullanım yerlerine göre özel üretilmesinin nedeni budur, örneğin bir otomobil aküsü ile janeratör aküsü, marin akü aynı özelliklere sahip olamaz. Bu nedenle akü çeşitinin, kullanım yerine göre seçilmesi gerekir.
 
Akülerin Ömrü Ne Kadardır?
Stoklarımızda Varta, Yiğit ve Mutlu akü gibi tüm markaların çeşitleri bulunmaktadır. Fiyatları kullanılacak araca ve amper değerine göre değişiklik göstermektedir. Elimizde oto, 4x4, hafif ticari, ağır vasıta, taksi, marin/yat ve jeneratör aküleri bulunmaktadır.
 
Örneğin; AGM bir akü doğru kullanıldığında 5 yıl kadar kullanabilecekken, 40 derece ve üzeri bir sıcaklığın olduğu ortamda kullanılırsa kurumaya maruz kalacağından, 3 ya da 5 ay içerisinde işlevini getirmemeye başlayacaktır, ömrü kısa sürede dolacaktır.
 
Ömür beklentisi norma şartlarda otomobillerde 4 ya da 5 yıl, ticari araçlarda 2 ile 4 yıl arasıdır.
 
Akünüzün periyodik aralıklarla bakımını yaptırırsanız, değerlerini sık sık ölçtürürseniz, akünüzü kontrollü şekilde kullanmış olursunuz. Buda sizi oluşacak extra masraflarda kurtarır. Çünkü yeni akülerde sıvı ekleme, değişim olmaz, yenisini almak gerekecektir.
 
Akünüzü kontrol ettirmek için, servisimize gelebilirsiniz. Ustalarımız gerekli ölçümleri, en son teknoloji cihazlarla yapacaktır.
Tarih : 11.11.2020 Okunma Sayısı : 1546

Habere Ait Resimler

Hemen Ara
WhatsApp