• madeni yağ avm demircilerardı mah.atatürk cad. no131 merkez sivas

Aracıma Hangi Aküyü Seçmeliyim?

Aracıma Hangi Aküyü Seçmeliyim?

Araç üreticilerinin önerileri doğrultusunda, araç içinden çıkan orijinal akü en doğru aküdür. Takılacak olan akünün ise çıkan akü ile aynı özelliklerde olmasında fayda vardır. Normal araçlara Starter aküler, yoğun kullanıma sahip ticari araçlara Ağır Hizmet ve Taksi aküleri, Otobüs, Tır gibi yüksek enerji ihtiyacı olan araçlara Süper Ağır Hizmet aküleri, Start Stop özellikli araçlara ise Start Stop akülerin kullanılması gerekmektedir.
 
Akü seçerken sizler için hazırlamış olduğumuz, Akü kategorimizden ihtiyacınızı karşılayacak olan aküyü inceleyebilirsiniz. Ürünlerin volt, amper ve uygun araç tipi bilgisi sayfalarının detaylarında yer almaktadır.
 
AGM aküler, motor içi gibi sıcaklığın yüksek olduğu yerlerin altında kullanılmamalıdır. Eğer araç üzerinde, araç ilk alındığında AGM akü varsa, AGM akü alınmalıdır.
 
EFB akü ise Start Stop sistemine sahip araçlarda ve araç üreticisinden EFB çıkan araçlarda kullanılmalıdır. Bu akü yerine normal bir sulu akü kullanılması yanlıştır.
 
Aracınız için hangi aküyü seçmeniz konusunda, kararsız ve bilgisiz iseniz, uzman kadromuz bu aşamada size yol gösteren olacaktır.
Tarih : 11.11.2020 Okunma Sayısı : 1367

Habere Ait Resimler

Hemen Ara
WhatsApp